איך תשמרו על ערכו של שעון יוקרה לאורך זמן?

עודד קאשי - שעון יוקרה
עודד קאשי – שעון יוקרה

בדיוק כמו מוצרים רבים בשוק, הערך של שעונים עלול לרדת עם הזמן. רוכשי שעונים רבים נוטים להיות מתוסכלים כתוצאה מהעובדה ששעוני היוקרה שלהם איבדו מערכם. הדבר בדרך כלל קורה כאשר בעלי שעונים מנסים למכור את שעוני היד שלהם ומגלים זאת. אובדן ערך עלול לעלות לא מעט כסף. התכשיטן עודד קאשי מסביר מהם הגורמים שמפחיתים את ערך שעון היוקרה בעת מכירתו, וממליץ לרכוש שעונים ממותגים בעלי שם ומסורת של איכות, שישמרו על ערכם.

הנה כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לשמור על ערך השעון:

  • היזהרו משעונים ללא מספר סידורי – המספר הסידורי, מסביר עודד קאשי, הוא סימן זיהוי חשוב. בשוק האפור, מחיקה של המספרים היא דבר שבשגרה, ולכן שימו לב – מותגי השעונים המובילים לא יסכימו להחליף חלקי שעונים ללא מספרים סידוריים עליהם. ודאו ששעון היוקרה שלכם כולל את המספר, ושמרו על ערכו. שעון ללא מספר סידורי עלול להתברר כגנוב, עם כל ההשלכות הבעייתיות שבדבר.
  • שעונים מותאמים אישית – עודד קאשי מציין כי בדרך כלל, שעוני יוקרה כוללים התאמה אישית של שמות או תאריכים על גבם וכך מהווים מזכרת. קחו זאת בחשבון אם תהיו מעוניינים למכור את השעון ביום מן הימים. סביר להניח שאחרים לא יהיו מעוניינים בשעון עם שם של אדם אחר, או בתוספת ספציפית המתאימה לכם. קחו זאת בחשבון.
  • מותגים בעלי עמידות נמוכה – כמו כל מוצר בשוק, אפילו מותגים יוקרה של שעונים לא מבטיחים עמידות לאורך זמן. אם השעונים שבירים, או גרוע מכך – מזויפים, הקונים החכמים יתרחקו מהם. עודד קאשי ממליץ לקרוא על המותג ולחפש מידע על השעונים השונים שלו.
  • הנחה על מותגי שעונים – נורה אדומה שצריכה להידלק קשורה להנחות על שעוני יוקרה. מחיר המכירה החוזרת זהה פחות או יותר למחיר המכירה הראשוני של השעון – ולכן, לדברי עודד קאשי, רכישה של שעון במחיר זול יחסית, צריכה לעורר את חשדכם באשר לטיב השעון.
  • שמירה על השעון – כמו כל שעון, שמירה עליו מפני שריטות וחבטות תסייע להפחית את רמת הבלאי. שעון שנמצא על היד מתבלה, ובשעוני יוקרה רמת הבלאי משפיעה על הערך.
  • אל תלטשו את השעון – עודד קאשי מציין שיש להימנע מהצעות של שענים וצורפים ללטש את השעון. אמנם לאחר הליטוש השעון ייראה טוב יותר, אך ערכו יירד!

התכשיטן עודד קאשי מייבא שעוני יוקרה משווייץ. במסגרת עבודתו, מעצב קאשי תכשיטים עבור אנשים שיודעים מה הם רוצים ולא מוכנים להתפשר על איכות.